مقاله نوشتاری
گسترش پپتیدهای ضد میکروبی در پیشگیری از مقاومت آنتی بیوتیکی عمومی
گسترش پپتیدهای ضد میکروبی در پیشگیری از مقاومت آنتی بیوتیکی

درسال های اخیر، استفاده گسترده از آنتی بیوتیک های معمولی باعث شده است که بسیاری از پاتوژنهای میکروبی در برابر این آنتی بیوتیک ها مقاوم شوند. بنابراین، تدوین استراتژی های درمانی جدید و جایگزین برای کنترل و کاهش اثرات این پاتوژن ها ضروری است. مطالعات نشان داده اند که پپتیدهای ضد میکروبی (AMP) و پروتئین ها اعضای مهم سیستم دفاعی..

شیر و روش های نوین دستکاری ترکیبات آن عمومی
شیر و روش های نوین دستکاری ترکیبات آن

پیشرفت های اخیر درفناوری DNA نوترکیب و انتقال جنین، دستکاری و انتقال ژن های ویژه، در مراکز تحقیقاتی به امر عادی تبدیل شده است. استفاده از حیوانات تراریخته برای تولید غذا و محصولات دارویی سبب پیشرفت های سریع در این زمینه شده است. با شناسایی محل، توالی و فعالیت ژنی که سبب بروز صفتی ویژه می شود، می توان با استخراج، تکثیر و انتقال..

روز مهندس، معرفی رشته علوم دامی عمومی
روز مهندس، معرفی رشته علوم دامی

رشــته علــوم دامي مجموعه علوم و فنوني اســت کــه در زمینه تغذیه و بهداشت، ژنتیک و اصلاح، فیزیولوژي، مدیریت و پرورش حیوانات اهلي و طیور مورداســتفاده قرار مي گیرد. این رشــته به تربیت نیروها در مقاطع کاردانی، مهندســی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی، با هدف تأمین نیروهای متخصص در واحدهای دامپــروری، ســازمان ها و نهادهای تخصصی..

اصلاح نژاد زنبور عسل چگونه است؟ زنبورعسل
اصلاح نژاد زنبور عسل چگونه است؟

بطور کلی گونه ها، نژاد ها و دورگه های زنبور عسل اختلافات ظاهری، ساختمانی و رفتاری زیادی با هم دارند. این تفاوت ها اساسا تحت انتخاب طبیعی در طول زمان بسیار طولانی حاصل می شوند. بعضی از خصوصیات حاصله از نظر محققین مطلوب و بعضی نامطلوب می باشند. یکی از خصوصیات جالب توجه زنبور عسل این است که منشا جنسیت آنها هاپلودیپلوئید..

معایب نگهداری گونه های مختلف حیوانات در گاوداری نشخوارکنندگان
معایب نگهداری گونه های مختلف حیوانات در گاوداری

قصد داریم با بررسی و نقد پرورش همزمان حیوانات مزرعه ای در کنار یکدیگر به معایب نگهداری گونه های مختلف در محیطی یکسان بپردازیم. همانطور که مستحضر هستید در اکثر دامپروری های سنتی و نیمه صنعتی پرورش دام های مد نظر که از لحاظ اقتصادی دام هدف ما هستند در کنار گونه های دیگری از حیوانات نظیر: کبوتر، سگ، گربه و ... انجام می شود.

تفاوت های ژنتیکی گونه های قزل آلای رنگین کمان آبزیان
تفاوت های ژنتیکی گونه های قزل آلای رنگین کمان

مهم ترین گونه پرورشی سرد آبی ایران قزل آلای رنگین کمان است که بومی ایران نبوده و منشا آن رودخانه مک کلود کانادا است و از آنجا برای پرورش به سایر کشورهای جهان گسترش پیدا کرده است و بیش از ۷۰ نژاد متمایز را تشکیل داده است. در ایران تخم چشم زده قزل آلای رنگین کمان از کشورهای مختلفی از جمله دانمارک، فرانسه، نروژ، ایتالیا و انگلستان..

پیشرفت های اخیر ژنومیک تغذیه (رژیم غذایی) در دام عمومی
پیشرفت های اخیر ژنومیک تغذیه (رژیم غذایی) در دام

قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی قبل از تولد: تولید کنندگان گوشت گاو در سراسر جهان اخیرا بر بهبود کیفیت گوشت از نظر اسیدهای چرب و وجود رگه های چربی بین بافتی متمرکز شده اند. این ویژگی ها به دلیل تأثیراتی که بر سلامت انسان می گذارند اهمیت بیشتری پیدا می کنند. پروفایل لیپیدی صحیح باید سطح اسیدهای چرب لینولئیک کونژوگه..

پلی انسفالومالاسی و کمبود تیامین در نشخوارکنندگان نشخوارکنندگان
پلی انسفالومالاسی و کمبود تیامین در نشخوارکنندگان

در نشخوارکنندگان بالغ تیامین توسط فلور شکمبه ساخته شده و در نابالغین تامین آن وابسته به جیره می‌باشد. تیامین به چهار فرم آزاد، مونوفسفات (TMP)، تیامین دی فسفات (TDP)، فرم فعال تیامین پیروفسفات (TPP) دارد. کمبود تیامین به دو شکل اولیه و ثانویه رخ می‌دهد. فرم اولیه آن در اثر کاهش دریافت از جیره غذایی و فرم ثانویه آن به علت تخریب ویتامین توسط..

ابرداده ها و نقش جدیدترین تکنولوژی ها در اصلاح نژاد دام و طیور عمومی
ابرداده ها و نقش جدیدترین تکنولوژی ها در اصلاح نژاد دام و طیور

دیدگاه کلی ژنتیک و اصلاح نژاد دام و طیور در حال انتقال به عصر دیجیتال با توان عملیاتی بالا است که در آن با استفاده از فناوری های جدید سعی می شود دقت ثبت اطلاعات و برآورد ارزش های اصلاحی افزایش یابد. در ادامه با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته و کامپیوترهای بزرگ، پردازش حجم بزرگی از داده ها انجام میشود. ظهور فناوری تعیین ژنوتایپ و شناسایی..

آنزیم های هضم کننده الیاف و نقش آنها در تغذیه نشخوارکنندگان نشخوارکنندگان
آنزیم های هضم کننده الیاف و نقش آنها در تغذیه نشخوارکنندگان

آنزیم های تجاری مورد استفاده در تغذیه نشخوارکنندگان به وسیله ی میکروارگانیسم هایی نظیر برخی گونه های باکتریایی و قارچی تولید می شوند و می توانند به صورت مایع، جامد و کپسولهای محافظت شده مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله آنزیم سلولاز که از سه مجموعه آنزیمی (اگزو گلو کاناز، اندو گلو کاناز و بتاگلوکوزیداز) تشکیل شده است و وظیفه هضم..

وضعیت جهانی صنعت پرورش ماهی دریایی در قفس آبزیان
وضعیت جهانی صنعت پرورش ماهی دریایی در قفس

90 درصد از کل تولید پرورش ماهی در قفس مربوط به 8 گونه میباشد و مابقی (بیش از 70 گونه) 10 درصد تولید را به خود اختصاص میدهد. اغلب تولیدات پرورش ماهی در قفس در آب های لب شور و دریایی در مناطق معتدله واقع شده است و عمدتاً شامل 10 گونه میباشد. بنابراین استفاده از آبزی پروری پیشرفته مانند پرورش ماهی در قفس برای توسعه..

نقش پروبیوتیک های نوترکیب در درمان بیماری ها عمومی
نقش پروبیوتیک های نوترکیب در درمان بیماری ها

فناوری های نوین در مهندسی ژنتیک بر آن شدند که پروبوتیکها می توانند جایگزین مناسبی برای آنتی بیوتیک ها باشند. استفاده از پروبیوتیک های نوترکیب راهکاری مفید برای ایمونوتراپی، درمان بیماریهای عفونی، دستگاه گوارش و فعالیتهای ضدآلرژیکی می باشد این میکروارگانیسم های زنده به عنوان یک درمان دوگانه برای کنترل باکتری ها می باشند..

دامیران