اخبار دامپروری و دامپزشکی کشور
پایش مزارع پرورش طیور استان تهران برای جلوگیری از آنفلوآنزا صنعت طیور
پایش مزارع پرورش طیور استان تهران برای جلوگیری از آنفلوآنزا

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران اعلام کرد: با شروع فصول پاییز و زمستان، و آغاز مهاجرت پرندگان، به دلیل احتمال شیوع آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در استان، مزارع پرورش طیور استان برای جلوگیری از این بیماری رصد و پایش می‌شوند. گروه های بیماری یاب دامپزشکی با اتخاذ تدابیر ویژه مراقبتی به طور شبانه روزی..

اولین داروی مکمل نانویی برای دام و ۲۱ داروی جدید در کشور اخبار و مقالات عمومی
اولین داروی مکمل نانویی برای دام و ۲۱ داروی جدید در کشور

نانو امولسیون تزریقی طولانی اثر حاوی ۳ نوع ویتامین‌، محصول دارویی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان است که برای اولین بار با کاربرد برای انواع دام‌های سبک و سنگین و همچنین حیوانات خانگی در کشور به تولید رسیده است. ویتامین‌های E،D3، A جزو ویتامین‌های محلول در چربی هستند که پس از تزریق به سرعت جذب شده و..

ضرورت خرید تضمینی دام از دامداران نشخوارکنندگان
ضرورت خرید تضمینی دام از دامداران

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی دام سبک کشور گفت: در حال حاضر واسطه‌ها دام مولد را باقیمت هر کیلو ۳۰ الی ۳۵ هزار تومان از دامدار خریداری می‌کنند که با احتساب همه هزینه‌هایی که برای رسیدن این محصولات به بازار پرداخت می‌شود نهایتاً باید گوشت باقیمت هر کیلو ۸۰ هزار تومان در بازار بفروشند..

گلایه های دامداران و ادعای مدیران نشخوارکنندگان
گلایه های دامداران و ادعای مدیران

بخش عمده‌ای از سرمایه دامی خراسان جنوبی شامل یک میلیون رأس دام سبک و سنگین جز جمعیت دامی عشایر این استان است و این روزها به سبب کاهش ۸۵ درصدی بارندگی‌ها و خشکسالی و به دنبال آن کاهش چشمگیر پوشش گیاهی مراتع، در کنار گرانی بی حد و حصر و کمبود نهاده‌های دامی..

ضرورت توجه مرغداران به بحث بیمه صنعت طیور
ضرورت توجه مرغداران به بحث بیمه

شهریار فتحی در جلسه پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان در بناب با بیان اینکه طی دو سال گذشته با شیوع ویروس کرونا مردم آسیب‌های روحی و اقتصادی بسیاری دیده‌اند، افزود: لازم است تمام اقدامات پیشگیرانه لازم انجام شود تا از شیوع بیماری آنفولانزای پرندگان جلوگیری به عمل آید.

سقف واردات مرغ با مصوبه هیئت وزیران افزایش یافت صنعت طیور
سقف واردات مرغ با مصوبه هیئت وزیران افزایش یافت

بر اساس مصوبه هیئت وزیران برای تنظیم بازار مرغ میزان واردات این محصول از یک صد و بیست هزار تن به یک صد و سی و پنج هزار تومان افزایش یافت. هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل (138) قانون اساسی، مصوبه مربوط به واردات گوشت مرغ با ارز ترجیحی را اصلاح کرد.

نحوه قیمت گذاری مرغ در میدان بازی مسئولان صنعت طیور
نحوه قیمت گذاری مرغ در میدان بازی مسئولان

خراسان جنوبی در تولید مرغ نه تنها خودکفا است بلکه ۶۰ تا ۷۰ درصد تولید مازاد را به استان‌های همجوار و کشور افغانستان ارسال می‌کند. افزایش قیمت مرغ در استان همگام با مراکزی که مصرف کننده هستند پیش می‌رود و این موضوع سبب گلایه مردم استان شده است.

جوجه یکروزه مرغ را گران کرد! صنعت طیور
جوجه یکروزه مرغ را گران کرد!

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به افزایش قیمت مصوب ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان مرغ برای مصرف کننده، گفت: اگر شرایط قیمتی مرغ را مدیریت نکنیم با توجه به اختلاف نرخ بین استان ها، احتمال دارد قیمت مرغ نیز دوباره افزایش یابد.

راهکار‌های تامین نهاده‌های دامی و ثبات در بازار مرغ صنعت طیور
راهکار‌های تامین نهاده‌های دامی و ثبات در بازار مرغ

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک روزه ضمن تمجید از سامانه بازارگاه برای تامین نهاده‌های دامی، اعلام کرد: به ویژه از آبان ماه به بعد تولید جوجه یک روزه به اندازه کافی خواهد بود. در پی مشکلاتی در تامین نهاده‌های دامی و بازار جوجه‌های یکروزه..

نرخ غیررسمی بازار مرغ را بی ثبات می‌کند صنعت طیور
نرخ غیررسمی بازار مرغ را بی ثبات می‌کند

دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت:گفته می‌شود قیمت مصوب مرغ زنده به صورت غیر رسمی افزایش یافته ولی اعلام نشده است. یعنی مرغداران می‌توانند هر کیلو مرغ زنده را تا قیمت 19 هزار تومان هم بفروشند و تعزیرات نیز آنها را جریمه نخواهد کرد..

گوسفندان، گرسنه و ناچار به کشتارگاه می‌روند! نشخوارکنندگان
گوسفندان، گرسنه و ناچار به کشتارگاه می‌روند!

بازار آزاد خوراک دام بسیار پررونق است و صدها نفر با دلالی در آن سودهای کلان به جیب می‌زنند! بازاری که تبعات رونق آن هم جیب دامدار (تولیدکننده) را خالی می‌کند، هم تاثیر خود را بر قیمت تمام شده گوشت و طبعا مصرف کننده می‌گذارد و جالب آنکه آن‌ها که به دنبال کنترل بازار هستند، از کنارِ این بازارِ مولد..

درخواست مرغداران از دولت صنعت طیور
درخواست مرغداران از دولت

حبیب اسدالله نژاد با اشاره به اینکه بر اساس اعلام شرکت پشتیانی امور دام کشور قیمت مرغ برای عمده فروشی‌ها کیلویی ٢٩ هزار تومان و برای مصرف کننده نهایی ٣١ هزار تومان تعیین شده است، گفت: بر این اساس قیمت مرغ زنده نیز بین نزدیک به ٢١ هزار تومان است.